Loading...

Uszczelki, wyroby silikonowe

/Wyroby silikonowe
Wyroby silikonowe 2020-12-09T10:03:38+01:00

Do jednych z najważniejszych grup produktów dostarczanych dla przemysłu kolejowego oraz innych dziedzin transportu należą wyroby silikonowe. Są one wykorzystywane do licznych zastosowań przemysłowych, ale cechują się również wieloma atutami, które wpływają na ich uniwersalność i możliwość stosowania w różnych warunkach atmosferycznych czy termicznych.

Istotne atuty wyrobów silikonowych

Do najistotniejszych zalet, które warto wskazać w przypadku uszczelek stworzonych z tego materiału, należy przede wszystkim jego elastyczność, która decyduje o możliwości swobodnego dopasowania produkowanych elementów do różnych powierzchni. Poza tym, jest on bardzo odporny na wiele czynników zewnętrznych. Wskazać można w tym zakresie chociażby zarówno bardzo niskie, jak i wysokie temperatury, jak i oddziaływanie promieniowania słonecznego. Na jego trwałość niekorzystnego wpływu nie powinno mieć również działanie wielu substancji chemicznych, w tym przykładowo olejów.

Dostępne wyroby silikonowe

Oferujemy wiele rodzajów wyrobów w licznych opcjach kolorystycznych z palety RAL, które pod względem swojej jakości są dostosowywane do polskim norm zgodnych z zasadami bezpieczeństwa wykorzystywanymi w przemyśle kolejowym. W taki sposób tworzymy przede wszystkim uszczelki, ale także profile czy sznury silikonowe. Jesteśmy w stanie wykonać elementy dostosowane pod względem rozmiarów, długości czy grubości, a także preferowanego kształtu do warunków zlecenia, czyli w pełni zindywidualizowane do oczekiwań naszych klientów.

Możliwości wykorzystania

Nasze uszczelki silikonowe oraz profile czy pozostałe wyroby pochodzące z kauczuku NBR, CR czy FKM wykorzystywane są głównie w przemyśle kolejowym. Trafiają one jednak również do innych typów pojazdów szynowych, czyli tramwajów, ale także znajdują swoje zastosowanie w autobusach. Nasze wyroby silikonowe można znaleźć chociażby w lokomotywach elektrycznych oraz spalinowych, a także wielu innych pojazdach wykorzystywanych powszechnie w ramach transportu kolejowego.

Uszczelki silikonowe
Zdjęcie uszczelek i wyrobów silikownowych, gumowych

Argis Sp. z o.o.

26-600 Radom
ul. Tartaczna 9
woj. mazowieckie
NIP: 9482179478

Sekretariat

tel. +48 48363-25-10, 48 363-89-06
fax. +48 48363-89-05

e-mail: argis@argis.com.pl

Dział handlowy

tel. +48 48363-25-10 wew. 26

tel. 515-243-931

e-mail: argis@argis.com.pl